Túra a Kékestetőn

Sose jártam még a Kékestetőn. Vasárnap reggel amikor felébredtem, láttam, hogy éjszaka esett a hó, azonban hamar el is kezdett olvadni. Így jött az ötlet, hogy menjünk fel a Kékestetőre, hiszen nagyobb a hó ott fent.

Amikor odaértünk, mondanom se kell, hogy elég sokan voltak, már nem tudtunk felmenni a Kékestetőre, mivel a parkoló megtelt. Mátraházán, 4 km-re a Kékestetőtől álltunk meg.

Sajnos nem túrázáshoz készültünk. A tervünk az volt, hogy felmegyünk Magyarország legmagasabb pontjára, sétálgatunk, eszünk-iszunk, majd hazajövünk. Ehelyett egy 8 km-es túra állt előttünk. Ám lelkesedésünk kicsit se csökkent, elindultunk felfelé. Eleinte kisebb hó volt, mint amire számítottam, és ez a kevés is olvadt. Féltem, hogy csalódás lesz ez a nap, hiszen egy gyönyörű havas tájat képzeltem el mindig is, ehelyett a fű is kilátszódott a hó alól.

Azonban ahogy mentünk felfelé, a hó már nem olvadt, sőt, egyre gyönyörűbb volt a táj. A köd olyan sűrű volt, hogy a sípályán felfelé gyalogolva csak az utolsó pillanatban láttuk meg, amikor épp egy szánkózó gyerek közeledett. Ijesztő és egyszerre varázslatos is volt.

Közel 1,5 óra után, megfáradva, éhesen, szétfagyva, felértünk a „csúcsra”. Betértünk egy önkiszolgáló étterembe, ahol megebédeltünk, majd ittunk egy kis forrócsokit, hogy átmelegedjünk, mielőtt kimennénk a levegőre. A tervünk az volt, hogy veszünk egy szánkót és lecsúszunk együtt, hogy ne kelljen végig gyalogolni.

Felnőtt szánkó azonban nem volt, így maradt kizárásos alapon a séta. Szerencsére lefele már gyorsabban haladtunk. A táj csodálatos volt visszafele is. Nem jártam még soha ilyen szép havas helyen. Lefele nem a sípályán, hanem az autóúton gyalogoltunk. Az út fölött a fák átíveltek, az ágaik pedig havasak és fagyottak voltak.

Mondanom se kell, hogy gyönyörű volt.

Miután leértünk a parkolóba, elindultunk haza a ködös hegyi úton, ahol a hó már olvadozott. Leérve a Mátrából láttuk, hogy a hó teljesen elolvadt, mintha nem is esett volna. Nagyon örültem neki, hogy sikerült ezen a hétvégén eljutnunk, hiszen a napokban a Kékestetőn is 0 fok feletti hőmérsékletet jósoltak, így valószínű, hogy ott sem marad meg a hó tovább.

Cikk megosztása facebookon:

Share on facebook

Kapcsolódó cikkek

Sóki Klaudia

EDZŐ, TÁPLÁLKOZÁSI TANÁCSADÓ

Sziasztok! Itt a blogomon különböző témákban fogtok cikkeket találni. Lesznek receptek, hasznos tippek a mindennapokra, illetve rólam is olvashattok majd néha.

Sóki Klaudia

Személyes kedvenceim

Újdonság

Kerek fenék edzésterv

Felfedezés

Close Menu
×
×

Cart